Altın kolye

Alyans modelleri

Elmas Yüzük

Gümüş Kolye

Kolye

Pırlanta

Tek Taş Yüzük

Yüzük

Altın kolye nasıl üretilir

 


Yüzük modelleri için tıklayınız..

Tunç Çağı’nda parmakları süslemeye başlayan yüzükler M.Ö. 1800 yılında Girit ve Miken Uygarlıklarında oldukça gelişerek ince işlemeler ve süslemeler ile görevini yerine getirmeye devam etmiştir. Bugüne dek gelen ve hala popülaritesini koruyan yüzükler oldukça önemli olduğu kadar çeşitli anlamlar da taşımaktadır.

Antik Çağ’da ise süs eşyası olmaktan çıkıp sınıf farklarını sembolize etmeye başlayarak oldukça yaygın bir kullanıma söz konusu olmuştur. Yunan işçilerinin eserlerinde sıradanlık söz konusu iken Romalıların işçiliği ise oldukça detaylı ve göz doldurur nitelikte olmuştur. Yine Roma döneminde senatörlerin kullandığı ve özgürlüğü ifade eden özel yüzükler bulunmakta ve her medeniyette gerçekten çeşitli anlamlar taşımasına rağmen yüzükler hep hayatımızda olmaktadır.

Yüzük bugüne dek her kültürde ve medeniyette çeşitli anlamları ifade etti. Bunların çoğu hala aynı anlamını korumakla birlikte daha bir çok yeni anlamlar da yüklenmiş olmaktadır. Temelde evlilik nişan gibi eşlerin birbirine ait olma anlamını sembolize eden yüzükler bugün bu kalıplar içinde kalmayıp herkesin parmaklarında olan ve oldukça gösterişli birer aksesuar olabilme özelliğini taşımaktadırlar.

Yüzük kullanılan maddeden üzerinde gösterilmiş olan işçiliğe kadar çeşitli ebatlarda ve değerlerde olabildiği gibi elmas pırlanta gibi nadir taşlarla bezenerek paha biçilmez bir forma da dönüşebilmektedir. Bugün yaygın olarak kullanılan modeller altın, gümüş olmakla birlikte tüm diğer türlerde de oldukça çeşitli yüzük modelleri bulunmaktadır.

Sizler için büyük bir yüzük modelleri koleksiyonu oluşturup beğenilerinize sunuyoruz. Sevdiklerinize ya da kendinize en doğru hediyeyi seçmeden önce mutlaka sitemizi incelemelisiniz.

Artık sadece evlilik ya da nişan gibi daha resmi ve özel günlerle sınırlı kalmayıp birbirine değer veren herkesin doğum günlerinde ya da hediye alarak karşılarındakileri mutlu etmek istedikleri her hangi bir günde de hediye olarak sunulmakta ve yüzük denildiğinde direkt akla evlilik hemen gelmemektedir. Bir çocuğun anneler gününde annesine olan sevgisini göstermesi adına hediye olarak bir yüzüğü seçmesi de gayet kullanışlı ve anneler adına da oldukça mutlu edici bir hediye olma özelliğini taşımaktadır. Kişilerin sadece başkalarına hediye alması ile kalmadığı yüzükler kişilerin kendilerini ifade eden çeşitli motif ya da desenlerle süslenmiş modelleri seçip almaları da her gün milyonlarca yüzüğün satışından anlaşılmaktadır.

Yüzük modelleri için tıklayınız..

 

 
ekolye
Hakkımızda
İletişim
  Bilgilerim
Bilgilerim
Siparişlerim
Beğendiklerim
Sepetim
  Müşteri ilişkileri
Garanti Şartları
Teslimat Bilgileri
İade İşlemleri 
Hesap Numaraları 
  Vitrin
Yeniler
En çok satılanlar
En çok incelenenler
Fırsat Reyonu
Copyright Ekolye tescilli markadır.